הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אורח חיים בריא מאריך את תוחלת החיים של חולי סרטן המעי הגס
15.4.18

מטופלים הדוגלים באורח חיים בריא כפי שהומלץ על ידי ה- American Cancer Society (ACS), לאחר שאובחנו עם סרטן המעי הגס, אף נהנים מתוחלת חיים ארוכה יותר. כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Oncology. הקווים המנחים של ה- ACS לשורדים מסרטן קוראים למשקל גוף בריא, פעילות גופנית סדירה וצריכה מוגברת של פירות, ירקות ודגנים מלאים.

 

כ- 1000 חולים שעברו טיפולים כימותרפיים עקב סרטן המעי הגס מדרגה III מילאו שאלונים בנוגע לסגנון חייהם וסיפקו מדידות BMI. לאורך חציון של 7 שנים, 30% נפטרו (ברוב המקרים עקב הישנות מחלת הסרטן).

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי חולים שדגלו באורח חיים בריא על פי המלצות ה- ACS הציגו שיעור תמותה נמוך ב- 24%. הפחתה משמעותית יותר בסיכון נצפתה כאשר צומצמה צריכת האלכוהול.

 

החוקרים חישבו כי 12 חולים יצטרכו לעקוב אחר ההנחיות במשך 5 שנים על מנת למנוע מקרה מוות אחד.

 

 

לידיעה >>

 

  

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007