הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מודל ממוחשב חדש, מציע הסבר לשאלה רבת חשיבות: איך נשמר שיווי המשקל בין סוגי תאים שונים ברקמות
10.4.18

הגוף הוא מכונה מופלאה. בכל רגע ורגע מתקיימים בו אירועים שנראים במבט ראשון כמו ערב-רב של התרחשויות בלתי קשורות. תאים מתחלקים ומתים, נעים ומתמקמים מחדש, כשברקע אוטוסטרדה בלתי פוסקת של חילופי שדרים ואותות. איך נשמר הסדר בבלגן הזה?

 

חלק גדול מהרקמות בגופנו מתחדשות כל הזמן והתאים שמרכיבים אותן מתחלקים או מוחלפים בחדשים. למרות הדינמיקה הסבוכה הזאת, הרקמות מצליחות לשמור על יחס קבוע בין סוגי התאים שמרכיבים אותן. השמירה על שיווי המשקל העדין בין התאים השונים ברקמה היא עניין חיוני, שכן אם הוא מופר עלולות להופיע מחלות ניווניות שבהן תאים מתים יותר מהדרוש, או מתחלקים ללא שליטה כפי שקורא בגידולים סרטניים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>מאת יעל גרופר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007