הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השעלת חוזרת, בעיקר עקב ירידה ביעילות החיסון
3.4.18

ההופעה המחודשת והלא צפוי של מחלת השעלת בשנים האחרונות קשורה ככול הנראה לירידה ביעילות החיסון, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- Science Translational Medicine.

 

החוקרים ניתחו מידע ממסצ'וסטס בנוגע לזיהומים בשעלת שאירעו בין השנים 1990-2005, כאשר נצפתה עליה בשיעור ותדירות התחלואה. בהתבסס על מודלים מתמטיים, סיכמו החוקרים כי יעילותו של החיסון פחתה באיטיות לאורך השנים, וכי נצפה סיכוי של 10% כי יעילות החיסון תפחת ל- 0 בתוך 10 שנים.

 

אף על פי כן, מתן בוסטר למבוגרים הוביל להפחתה קלה בלבד בסיכון בקרב תינוקות – הקבוצה המצויה בסיכון הגבוה ביותר להיארעות סיבוכים חמורים. המודל הציע כי מתן בוסטר לאנשים בגילאים 5-20 יוביל לירידה בשיעור התחלואה בקרב תינוקות – כ- 25%.

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007