הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההשפעה הגנטית של הטיפול האימהי
25.3.18

 

כשתינוק נולד, אמו דואגת לו, מנשקת, מחבקת, מאכילה – ולא מדובר רק בתינוקות של בני אדם. הטיפול האימהי משותף לכל היונקים במידה זו או אחרת, וגם לעופות ולבעלי חיים אחרים. במינים אלו הצאצאים הצעירים אינם מסוגלים לשרוד ללא ההגנה והמזון שמספקים ההורים. אבל זו לא הסיבה היחידה שטיפול מסור הוא חשוב כל כך. מחקרים הראו שאצל חולדות טיב הטיפול האימהי, למשל כמה זמן מבלה האם בהנקה וליקוק של הגורים, משפיעים על התנהגותם העתידית של הצאצאים ועל ההתפתחות המוחית שלהם.

 

במחקר חדש שהתפרסם בכתב העת Science מראים חוקרים מארצות הברית שמידת ההשקעה האימהית של עכברים יכולה להשפיע על רצף ה-DNA בתאי העצב של הצאצאים, באמצעות גֵנים מסוג מיוחד, הנקראים טְרַנְסְפּוֹזוֹנִים.

 

 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יונת אשחר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007