הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טאי-צ'י יעיל או אף יעיל יותר מפעילות גופנית אירובית עבור חוליFibromyalgia
25.3.18

 

Fibromyalgia מגיבה לטאי-צ'י באופן דומה - או אף טוב יותר – כשם שהיא מגיבה לפעילות האירובית המומלצת, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר חולקו באופן אקראי 226 מטופלים לאחת מתוך ארבע תוכניות אימון של טאי-צ'י או פעילות אירובית. תוכניות הטאי-צ'י כללו מפגשים מפוקחים פעמיים בשבוע, למשך 12-24 שבועות. הפעילות האירובית כללה מפגשים מפוקחים, פעמיים בשבוע, למשך 24 שבועות. המטופלים אף קיבלו המלצות לביצוע טאי-צ'י או פעילות אירובית בעצמם למשך 30 דקות מדי יום.

 

לאחר 24 שבועות, השינוי בציון חומרת ה- Fibromyalgia היה משמעותי יותר בקרב ארבע קבוצות הטאי-צ'י, בהשוואה לקבוצת הפעילות הגופנית האירובית, אך ההבדל לא היה מובהק מבחינה קלינית. אף על פי כן, כאשר הושוותה הקבוצה שביצעה את תרגילי הטאי-צ'י האינטנסיביים ביותר (פעמיים בשבוע למשך 24 שבועות) עם הקבוצה שביצעה פעילות אירובית, נצפה הבדל קליני מובהק.

 

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007