הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פגיעה מוחית טראומטית מגבירה את הסיכון ל- ADHD בקרב ילדים
22.3.18

ילדים שחוו פגיעה מוחית טראומטית מדגימים סיכון מוגבר להופעה חדשה של הפרעת קשב וריכוז ולכן צריכים להימצא במעקב למשך שנים, כך מסכם מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Pediatrics.

 

במחקר השתתפו כ- 190 ילדים בגילאים 3-7 שנים שאושפזו עקב פגיעה מוחית טראומטית או פגיעה אורתופדית (קבוצ

הביקורת). לא נכללו במחקר ילדים שאובחנו עם ADHD טרם הפגיעה.

 

לאחר מעקב של 7 שנים, ילדים שחוו פגיעה מוחית משמעותית הדגימו סבירות מוגברת להיות מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז (62% מול 15%).

ילדים שחוו פגיעה קלה או בינונית הפגינו אף הם סיכוי גבוה יותר להיות מאובחנים עם הפרעות קשב וריכוז, אך הבדל זה 

היה מובהק סטטיסטית.

 

יש לציין כי רוב הילדים שחוו פגיעה ופיתחו ADHD עשו זאת במהלך 18 החודשים הראשונים שלאחר הפגיעה, אף כי חלק מהילדים שחוו פגיעה חמורה פחות פיתחו ADHD 3-7 שנים לאחר הפגיעה.


לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007