הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם קיים קשר בין נטילת fluoroquinolones אוראליים ו- aortic aneurysm?
13.3.18

 

 

השימוש ב- fluoroquinolones אוראליים מגביר את הסיכון להיארעות aortic aneurysm, אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ, אשר סותרים הצהרה שפורסמה על ידי ה- FDA בשנת 2017 והציעה כי התרופה אינה מגבירה את הסיכון הנ"ל.

 

בהתבסס על רשומות רפואיות משוודיה, השוו החוקרים 360,000 אפיזודות טיפול ב- fluoroquinolone (ברוב המקרים ciprofloxacin) עם 360,000 אפיזודות טיפול ב-amoxicillin בקרב מבוגרים מגיל 50 ומעלה וללא היסטוריה של מפרצת או דיסקציה באבי העורקים.

 

במהלך 60 הימים שלאחר הטיפול, שיעור ההיארעות של מפרצת או דיסקציה באבי העורקים היה 1.2 פר 1000 שנות אדם בקרב המטופלים ב- fluoroquinolones, בהשוואה ל- 0.7 בקרב המטופלים ב- amoxicillin. את הנתון הנ"ל ניתן לתרגם לתוספת של 82 מקרים פר מיליון אפיזודות טיפול. מרבית הסיכון המוגבר נצפה הודות למפרצות (ולא דיסקציות).

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007