הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

K. pneumoniae מדגים עמידות לאנטיביוטיקת המוצא האחרון
11.3.18

 

Klebsiella pneumoniae העמיד ל- Carbapenem הדגים עמידות לאנטיביוטיקת המוצא האחרון בדפוס לא טיפוסי. אלו ממצאיו של מחקר שפורסם ב- mBio. חיידקים מסוימים במושבה הדגימו עמידות ל- colistin בעוד אחרים לא הציגו אותה עמידות ("heteroresistance").

 

החוקרים ציינו כי K. pneumoniae שסווגו בבדיקות קליניות כרגישים ל- colistin, בכל זאת הדגימו תת אוכלוסייה מצומצמת של תאים עמידים. כאשר התאים העמידים טופלו ב- colistin, הם התרבו והפכו דומיננטיים – אך חזרו לרמות הבסיס שלהם לאחר שהסתיימה החשיפה לתרופה.

 

יתר על כן, כאשר עכברים זוהמו ברמות קטלניות של הזנים ה- heteroresistant, הטיפול ב- colistin לא הועיל.

החוקרים סיכמו: "הממצאים מעידים כי heteroresistance ל- colistin עשויה לגרום לכישלון טיפולי, ממצא המאיים על ההגדרה של colistin כמוצא האחרון לטיפול."

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007