הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Meta-Analysis: קנביס מפחית את שיעור ההתקפים בקרב החולים באפילפסיה עמידה לתרופות
11.3.18

 

תוספת של Cannabidiol לטיפול הסטנדרטי לאפילפסיה, מפחיתה את תדירות ההתקפים בקרב ילדים עם אפילפסיה עמידה לתרופות, אלו ממצאיה של meta-analysis שפורסמה ב- Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry.

הניתוח כלל 36 מחקרים במסגרתם ניתנו cannabinoids כתוספת לטיפול באפילפסיה עמידה לתרופות. מרבית החולים היו צעירים, בממוצע בגיל 15-16 שנים.

 

שני מחקרים אקראיים מצאו כי בהשוואה למטופלים בפלסבו, המטופלים ב- cannabidiol הציגו סבירות גבוהה ב- 74% להציג הפחתה של 50% ומעלה בתדירות ההתקפים. החוקרים העריכו כי יהיה צורך לטפל בשמונה חולים על מנת שחולה אחד יפיק את התועלת שתוארה. ממצאים דומים נצפו גם לאחר ניתוח של 17 מחקרי תצפית. מטרה מחקרית משנית, היעדר מוחלט של התקפים הייתה אף היא נפוצה יותר בקרב המטופלים ב- cannabidiol.

 

ישנוניות והיעדר תיאבון היו נפוצים יותר בקרב המטופלים ב- cannabidiol.

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007