הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אופיאטים אינם יעילים יותר מתרופות לא אופיאטיות להקלה על כאבים כרוניים
11.3.18

 

אופיאטים אינם יעילים יותר מתרופות לא אופיאטיות להקלה על כאבי גב או כאבי ירכיים וברכיים, כך מסכם מחקר חדש שפורסם ב- JAMA.

 

כ- 250 מטופלים שסבלו מכאבים כרוניים בינוניים-קשים שנלוו ל- osteoarthritis חולקו באופן אקראי לקבלת אופיאטים או תרופות לא אופיאטיות. קבוצת המחקר החלה לקבל אופיאטים בשחרור מיידי והייתה יכולה להגדיל את עצימות הטיפול עד למדבקות fentanyl (מינון יומי מקסימאלי, 100 morphine-equivalent mg). קבוצת הביקורת, טופלה ב- acetaminophen או nonsteroidal anti-inflammatory drugs ויכולה הייתה להגדיל את עצימות הטיפול לתרופות הדורשות מרשם רופא, כולל pregabalin.

 

מטרת המחקר העיקרית – פעילות הכרוכה בכאב – אירעה באופן דומה בקרב שתי קבוצות המחקר לאורך 12 חודשים. עוצמת הכאבים, מטרה משנית, הייתה פחותה בקרב המטופלים בתרופות לא אופיאטיות (שיפור של 0.5 על סקאלה של 10 נקודות). המטופלים באופיאטים נטו לסבול בשיעור גבוה יותר מסימפטומים הקשורים לטיפול התרופתי.

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007