הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקרים: השימוש בתרופות למחלת הקרוהן במהלך ההיריון עשוי להשפיע על העובר
8.3.18

 

ה- anti-tumor necrosis factor (TNF)-alpha, adalimumab, כאשר היא ניטלת במהלך ההיריון, עשויה להופיע בדמו של העובר למשך כשנתיים, כך על פי case report שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine. החוקרים ציינו כי הנ"ל עשוי להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות בנוגע לתזמון מתן החיסונים לעובר.

אישה שחוותה התלקחות של מחלת הקרוהן במהלך הטרימסטר הראשון להריונה, טופלה במינונים מוגדלים של adalimumab (עד 40 מ"ג/שבוע). היא המשיכה לקבל את הטיפול במינון הנ"ל עד תום ההיריון ולאחר הלידה. כתוצאה, רמות ה-adalimumab שהציג היילוד הגיעו ל- 0.57 µg/mL בגיל 9 חודשים, 1.66 µg/mL בגיל 13 חודשים, 2.90 µg/mL בגיל 17 חודשים, ו- 1.07 µg/mL בגיל 19 חודשים. התינוק התפתח כראוי.

החוקרים סיכמו: "אנו מציעים כי המטפלים בילדים לאמהות שטופלו ב-adalimumab ו- infliximab במהלך ההיריון, ישקלו למדוד את רמת הנוגדנים בקרב התינוקות הללו טרם יחסנו אותם בחיסונים חיים".

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007