הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Fenofibrate מפחית את הסיכון ל- Gout
4.3.18

 

טיפול ב-Fenofibrate מפחית את הסיכון להיארעות Gout בקרב חולי סוכרת סוג 2, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- Lancet Diabetes & Endocrinology.

 

כמעט 10,000 חולי סוכרת סוג 2 חולקו באופן אקראי לקבלת fenofibrate או פלסבו למשך חמש שנים. ניתוח post-hoc בחן את שיעור ההיארעות של מחלת ה- gout.

 

לאחר תקופה של שישה שבועות, רמות ה- uric acid פחתו ב- 20% בקרב המטופלים ב- fenofibrate, ולאחר שנה, הרמות נותרו נמוכות ב- 20% בקרב הנבדקים בקבוצת המחקר. לאורך חמש שנות המעקב, החולים בקבוצת הביקורת הציגו סבירות גבוהה יותר לסבול מאפיזודה ראשונה של gout (3.1% מול 1.7%) ועל פי ההערכות, יהיה צורך לטפל ב- 71 חולים על מנת למנוע אפיזודה אחת של gout.

 

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007