הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם טיפול משולב בנוגדי דיכאון ותרופות נגד מיגרנה כרוך בסיכון?
1.3.18

 

Serotonin syndrome נדיר בקרב המטופלים ב- triptan drugs בשילוב selective serotonin reuptake inhibitors
(SSRIs), או (selective norepinephrine reuptake inhibitors (SNRIs, כך על פי מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Neurology. בשנת 2016, ה- FDA הזהיר מפני הסיכון ל- serotonin syndrome בקרב המטופלים בשילוב של התרופות הללו.

 

במסגרת המחקר שנערך בבוסטון נבדקו כמעט 48,000 מטופלים שקיבלו מרשמים ל-triptans בין השנים 2001 ו- 2014. כ- 40% טופלו גם ב-SSRIs או SNRIs. חשד קליני ל-Serotonin syndrome עלה בקרב 17 מטופלים. רק שני מקרים אובחנו בבירור. החוקרים העריכו כי שיעור ההיארעות של serotonin syndrome בקרב המטופלים שקיבלו במקביל מרשמים לתרופות הללו נע בין 0-4 פר 10,000 שנות אדם של חשיפה.

 

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007