הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Multiple sclerosis: תאי עור עשויים לסייע לתקן את הנזק העצבי:
25.2.18

האם אנחנו מתקדמים לפיתוחו של טיפול מותאם אישית לטרשת נפוצה? מחקר חדש מצא כי תאי העור של החולה עשויים לשמש לתיקון הנזק העצבי הנגרם במסגרת המחלה.

 

המחקר נערך בעכברים שהונדסו גנטית לחלות במחלה. צוות החוקרים קצר תאי גזע מעורם של העכברים והנדס אותם מחדש כך שיבטאו תכונות של תאי גזע, לאחר מכן הושתלו התאים בנוזל השדרה של המכרסמים. החוקרים מצאו כי בעקבות הטיפול ירדו רמותיו של succinate, מטבוליט המגביר את פעילות הטרשת, עלייה ברמותיו מעוררת את פעילות תאי ה- glia, המצויים במערכת העצבים המרכזית לגרום לדלקת ולנזק עצבי.

 

הורדת רמות ה- succinate  הפחיתה את פעילות תאי ה- glia וכפועל יוצא את רמות הדלקת והנזק העצבי בעכברים. 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007