הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כדי להישאר צעיר, הרוג את התאים הזקנים
22.2.18

 

המונח "senescence", שמשמעותו הזדקנות, נטבע ב-1961 כדי לתאר סוג תאים לא מתחלקים שמתחילים לפלוט מתוכם מאות חלבונים ומתניעים תהליכים נוגדי תמותה. תא מזדקן נמצא במעין "איזור דמדומים": אינו מת לגמרי אך גם אינו מתחלק כפי שהיה כאשר היה בשיאו. לדברי מנואל סראנו (Serrano) מהמכון למחקר ביו רפואי בברצלונה, שחקר את התאים המזדקנים במשך 25 שנים, הם היו במשך שנים תעלומה.

 

"לא היינו בטוחים אם התאים עושים משהו חשוב", הוא אומר. אף שתאים מזדקנים משתקים את היכולת שלהם עצמם להתרבות, הם נשארים פעילים מבחינה מטבולית ומוסיפים למלא תפקודים תאים בסיסיים. עד לאמצע העשור הקודם, התפיסה העיקרית לגבי הזדקנות היתה שהיא דרך לעצור את הגדילה של תאים פגועים על מנת לדכא גידולים. כיום ידוע, שכאשר תא עובר מוטציה או נפגע, הוא חדל להתחלק – כדי להימנע מלהעביר את הנזק לתאי בת שלו שנוצרים מחלוקתו.

 

 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר עידו מגן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007