הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נוגדי קרישה לטיפול בחולים עם פרפור פרוזדורים ומחלת כליות? מחקר חדש מוצא תוצאות מעורבות
22.2.18

 

מבוגרים עם מחלת כליות כרונית שהחלו לקבל טיפול בנוגדי קרישה עקב פרפור פרוזדורים עומדים בפני סיכון מוגבר ללקות בשבץ – אך בפני סיכון מופחת לתמותה מכל הסיבות – אלו מסקנותיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר שנערך בבריטניה, הושוו 2400 מבוגרים חולי כליות שאובחנו זה לא מכבר עם פרפור פרוזדורים וטופלו בנוגדי קרישה בתוך 60 ימים מאבחנת הפרפור, עם קוהורט דומה של מטופלים שלא טופלו בנוגדי קרישה. Warfarin היה נוגד הקרישה הנפוץ ביותר (72%), ולאחריו, rivaroxaban ו- apixaban.

 

לאורך 17 חודשי המעקב, שבץ איסכמי אירע בקרב 6.4% מכלל החולים, ודימומים בקרב 1.6%. יתר על כן, 29% מהחולים נפטרו. לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי טיפול בנוגדי קרישה העלה פי שתיים את הסיכון לשבץ או דמם – אך הפחית ב- 18% את הסיכון לתמותה.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י Pharmaline 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007