הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יותר מידי סידן במוח עשוי לגרום לפרקינסון
22.2.18

 

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת קיימברידג' שבבריטניה – בנוגע לתפקידו של הסידן במסלולי האיתות התאי במוח – משפר את הבנתנו בנוגע לגורמיה של מחלת הפרקינסון.

 

Alpha-synuclein הוא חלבון קטן מאוד בעל מבנה מוגבל אשר חייב לקיים אינטראקציה עם חלבונים אחרים על מנת להפוך לפעיל. החוקרים מצאו כי כאשר עולה רמת הסידן בתאים, Alpha-synuclein נקשר לשלפוחיות המצויות בסינפסות ביותר מאתר אחד, והדבר גורם להתקבצות.

 

החוקרים הציעו כי המקבצים האבנורמאליים של Alpha-synuclein נוצרים כאשר מופר האיזון העדין בין רמות החלבון והסידן.

 

מקבצים אבנורמאליים של Alpha-synuclein מהווים מרכיב מרכזי ב- Lewy bodies המופיעים במחלת הפרקינסון, כאשר צורתו הנורמאלית חיונית לתפקודים מוחיים מסוימים אחרים.

  

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י Pharmaline 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007