הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ניתוח בריאטרי עשוי להפחית את הצורך בתרופות לסוכרת?
20.2.18

 

מטופלים עם עודף משקל העוברים ניתוח בריאטרי נהנים מסיכוי גבוה יותר להפסיק את הטיפול בסוכרת שנים לאחר מכן, זאת בהשוואה למטופלים עם עודף משקל שלא עברו ניתוח דומה, אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- JAMA Surgery.

 

במסגרת המחקר הצרפתי הושוו כמעט 16,000 מבוגרים שעברו ניתוחים בריאטרים בשנת 2009 עם כ- 16,000 מבוגרים עם עודף משקל שהיוו את קבוצת הביקורת.

 

כ- 10% מהנבדקים בכל קבוצה טופלו בתרופות לסוכרת במהלך שנת 2009. לאורך תקופת המעקב שנמשכה עד שנת 2015, שיעור הטיפול התרופתי לסוכרת פחת ב- 50% בקרב המטופלים בקבוצת המחקר בהשוואה ל- 9% בלבד בקבוצת הביקורת. עבור אינסולין באופן ספציפי, השימוש פחת ב- 40% בקבוצת המחקר וגדל ב- 120% בקרב המבוגרים בקבוצת הביקורת. לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא כי כל סוג של ניתוח בריאטרי הפחית באופן מובהק את הטיפול התרופתי, למרות ש- gastric bypass נמצא היעיל ביותר.

 

  

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י Pharmaline 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007