הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספת של DOACs יעילה לטיפול ב- STEMI, אך כרוכה בסיכון לדימומים:
13.2.18

תוספת של direct-acting oral anticoagulant (DOAC) לטיפול נוגד הקרישה הניתן לחולים עם acute coronary syndrome, יעיל רק עבור הללו עם ST-segment elevation myocardial infarction (STEMI), אלו ממצאיה של meta-analysis שפורסמה ב- JAMA Cardiology.

 

שישה מחקרים שבדקו את השפעת התוספת של DOAC (apixaban, rivaroxaban, או dabigatran) לטיפול נוגד הקרישה בקרב כ- 30,000 חולי STEMI או non-STEMI נכללו בניתוח.

 

עבור חולי ה- STEMI, התוספת של DOAC הפחיתה באופן מובהק את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים משמעותיים – אך הייתה כרוכה בסיכון מוגבר לאירועי דמם חמורים. אף על פי כן, החוקרים ציינו כי פרופיל הסיכון/תועלת היה חיובי: 63 חולי STEMI יזדקקו לטיפול ב- DOAC על מנת למנוע אירוע קרדיווסקולארי אחד, בעוד ש- 96 יצטרכו להיות מטופלים על מנת שיגרם אירוע דמם אחד.

 

בקרב חולי ה- non-STEMI לא נצפה יתרון דומהלידיעה >>

 

ההודעה הועברה ע"י Pharmaline 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007