הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתיית תה חם עשויה להגביר את הסיכון לסרטן הוושט בקרב מבוגרים המצויים בסיכון גבוה:
11.2.18

צריכה יומיומית של תה חם או רותח מגבירה את הסיכון לסרטן הוושט בקרב מבוגרים מעשנים או הצורכים כמויות גדולות של אלכוהול, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

מעל ל- 450,000 מבוגרים מסין מילאו בתחילת המחקר שאלונים בהם פירטו את הרגלי שתיית התה, העישון והאלכוהול שלהם. לאורך מעקב חציוני של 9 שנים, אובחן סרטן הוושט בקרב כ- 1100 גברים ו- 630 נשים.

 

בין הממצאים, כאשר נבדקים לא מעשנים ששתו תה פחות מפעם ביום וצרכו פחות מ- 15 גרם אלכוהול ליום מהווים את קבוצת ההתייחסות:

 

  • הללו ששתו תה חם או רותח מדי יום ועישנו, הדגימו סיכון גבוה ב- 56% ללקות בסרטן הוושט.
  • הללו ששתו תה חם או רותח מדי יום וצרכו לפחות 15 גרם אלכוהול מדי יום (קצת יותר ממשקה סטנדרטי אחד) הציגו סיכון גבוה פי 2 ללקות בסרטן הוושט.
  • שילוב של שלושת גורמי הסיכון הגביר את הסיכון פי 5.לידיעה >>

 

ההודעה הועברה ע"י Pharmaline 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007