הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פגיעה מוחית טראומטית מגבירה את הסיכון לדמנציה עשורים לאחר התרחשותה
1.2.18

פגיעה מוחית טראומטית עשויה להגביר את הסיכון לדמנציה גם עשורים לאחר התרחשותה, כך על פי מחקר חדש שפורסם בכתב העת PLOS Medicine.

בהתבסס על רשומות רפואיות משוודיה, השוו החוקרים 164,000 מבוגרים מגיל 50 ומעלה שחוו פגיעה מוחית טראומטית עם 327,000 מבוגרים שלא חוו פגיעה שכזו. לאורך מעקב ממוצע של 15 שנים, אובחנה דמנציה בקרב 6.3% מהנבדקים בקבוצת המחקר ובקרב 3.6% מהנבדקים בקבוצת הביקורת. הקשר החזק ביותר בין פגיעה מוחית ודמנציה נצפה בשנה הראשונה שלאחר הפגיעה (odds ratio, 3.5), אך קשר מובהק נצפה גם 30 שנים לאחר מכן (odds ratio, 1.3). פגיעה חמורה הייתה קשורה עם סיכון גבוה יותר בהשוואה לפגיעה קלה.

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007