הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פיזיותרפיה טרם ניתוח ברום הבטן מפחיתה את שיעור הסיבוכים הנשימתיים לאחר הטיפול:
30.1.18

 

תרגולי נשימה המבוצעים לפני ניתוח ברום הבטן מפחיתים משמעותית את הסיכון לסיבוכים נשימתיים לאחר הפרוצדורה, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

יותר מ- 400 מבוגרים שהתעתדו לעבור ניתוח (כריתת מעי או כליה) חולקו אקראית לתרגולי נשימה או לקבוצת הביקורת. כל הנבדקים קיבלו במהלך 6 השבועות לפני הניתוח, הדרכה לתרגילי נשימה שיבוצעו לאחר הפרוצדורה. הנבדקים בקבוצת המחקר גם קיבלו הדרכה בת 30 דקות מפיזיותרפיסט בנוגע לתרגילי הנשימה.

מטרת המחקר העיקרית – סיבוכים ריאתיים בתוך 14 ימים לאחר הפרוצדורה – אירעה בתדירות נמוכה יותר בקרב הנבדקים בקבוצת המחקר בהשוואה לקבוצת הביקורת (12% מול 27%). החוקרים חישבו כי שבעה מטופלים יצטרכו לקבל פיזיותרפיה על מנת למנוע סיבוך ריאתי אחד.

יתר על כן, שיעור מקרי דלקת הריאות שנרכשה בבית החולים היה נמוך בחצי בקרב הנבדקים מקבוצת המחקר (8% מול 20%).

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007