הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתוחים בריאטרים מגבירים את הסיכון לאובדנות
21.1.18

 

בריאטרים מגבירים את הסיכון לניסיונות אובדניים ולפגיעה עצמית, כך מפרסם כתב העת Lancet Diabetes & Endocrinology.

 

קוהורט אחד השווה את התוצאות בקרב כ- 2000 מטופלים שסבלו מהשמנה ועברו ניתוח בריאטרי, וקבוצת ביקורת שהורכבה מאנשים שבחרו שלא לעבור את הניתוח. לאורך חציון מעקב של 18 שנים, שיעור ההיארעות של התאבדויות או פגיעה עצמית לא קטלנית היה גבוה יותר בקרב הנבדקים שעברו ניתוח (4.3% מול 2.4%).

 

קוהורט נוסף כלל כ- 20,000 נבדקים לאחר ניתוח ו- 16,000 נבדקים שקיבלו המלצות לשינוי אינטנסיבי בהרגלי חייהם. לאורך חציון מעקב של 4 שנים, אירועים של התאבדות או פגיעה עצמית היו נפוצים יותר בקרב המנותחים (1.7% מול 0.5%).

 

הממצאים נותרו בעינם גם בקרב תת קבוצה ללא תחלואה נפשית בתחילת המחקר.

 

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007