הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מנגנון אפשרי שמוביל מהשמנה לסוכרת
21.1.18

 

השמנת יתר הפכה בימינו למגפה בעולם המודרני, בעיקר במדינות המערב. היא גורמת לסיבוכים כמו מחלות לב, סרטן וסוכרת. מחקר חדש חושף מנגנון שעשוי להיות קשור לירידה ברגישות תאי הגוף לאינסולין, תהליך שעשוי לתרום להתפתחות סוכרת.

 

סוכרת מסוג 2 מאופיינת בירידה ברגישות של רקמות הגוף לאינסולין, כך שהתאים אינם מגיבים לו בקליטת גלוקוז מהדם. הגורם השכיח ביותר לסוכרת מסוג 2 הוא השמנה, ואכן ככל שהתופעה מתפשטת בעולם רואים גם עלייה מקבילה בשכיחות הסוכרת.

 

אחד המאפיינים של השמנה הוא היווצרות דלקת כרונית ברקמת השומן, בכבד וכנראה גם בשרירי השלד. למצב הזה נלווית ברקמה הצטברות של תאים דלקתיים שנקראים מקרופאגים, המפרישים חומרים מתווכי דלקת ובולעים מחוללי מחלות על מנת להגן על הגוף.

 

 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר עידו מגן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007