הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר קטן מצא כי Ibuprofen פוגע בפוריות הגברית
16.1.18

 

31 גברים לבנים בגילאים 18-35 חולקו באופן אקראי לקבלת ibuprofen (600 מ"ג פעמיים ביום) או פלסבו, למשך 6 שבועות. רמות ה- luteinizing hormone (LH) גדלו באופן מובהק – ויחס ה- free testosterone/LH – קטן באופן משמעותי – בקרב המטופלים ב- ibuprofen. כך מפרסם כתב העת Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

ההשפעה נצפתה כבר 14 ימים לאחר תחילת הטיפול ב- ibuprofen.

 

יתר על כן, ניתוח של דגימות שניטלו מחולים עם סרטן הערמונית ובדיקות שנערכו ל- steroidogenic cells הדגימו דיכוי של היכולות האנדוקריניות לאחר החשיפה ל- ibuprofen.

 

החוקרים סיכמו, "הממצאים מדגימים כי ibuprofen משפיע על המערכת האנדוקרינית ועשוי לגרום ל- hypogonadism."

 

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007