הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שימוש ב- CT Pulmonary Angiogram מפחית את שיעור האבחנות ב- PE
14.1.18

 

ב- (computed tomographic pulmonary angiogram (CTPA מפחית את שיעור האבחנות של pulmonary embolism, כך מפרסם כתב העת JAMA Internal Medicine.

 

במסגרת המחקר שנערך בקנדה, נסקרו 1400 בדיקות CTPA שהוזמנו על ידי כ- 200 רופאים בבית חולים אחד בין השנים 2014-2016. סה"כ, 14% מהסריקות היו חיוביות ל- pulmonary embolism.

 

ככול שעלה מספר הסריקות שהוזמנו על ידי הרופאים, פחתה הסבירות לתוצאה חיובית. לדוגמא, רופא שהזמין מעל ל- 50 בדיקות, הציג שיעור בדיקות חיוביות של 5%, בעוד שהללו שהזמינו רק 1-10 סריקות הדגימו שיעור בדיקות חיוביות של 21%.

 

 

לידיעה >>

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007