הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סגירה מלעורית של Patent foramen ovale מפחיתה את הסיכון להישנות שבץ
14.1.18

 

סגירה של (Patent foramen ovale (PFO מפחיתה את הסיכון להישנות שבץ בקרב חולים לאחר cryptogenic stroke, אלו המסקנות של שתי meta-analyses שפורסמו ב- Annals of Internal Medicine.

 

כל אחת מסקירות כללה ארבעה מחקרים שהשוו סגירה מלעורית של PFO עם טיפול תרופתי בלבד בקרב כ- 2500 מטופלים עם PFO ו- cryptogenic stroke.

 

הניתוח הראשון מצא כי שיעור מקרי השבץ או ה- transient ischemic attack היה נמוך יותר לאחר סגירת ה- PFO בהשוואה לטיפול תרופתי (3.6% מול 6.3%). אף על פי כן, שיעור המקרים החדשים של פרפור פרוזדורים או רפרוף פרוזדורים היה גבוה יותר לאחר סגירת PFO (4.1% מול 1.0%).

 

הניתוח השני הדגים ירידה דומה בהיארעות שבץ לאחר סגירת PFO. שוב הממצאים העידו על עלייה בסיכון לפרפור פרוזדורים, אך המחקרים השונים היו הטרוגניים מאוד.

 

 

לידיעה 1 >>


לידיעה 2 >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007