הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

להכניס את חיידקי המעי לכושר
11.1.18

 

פעילות גופנית מתונה אך תדירה תורמת לשרירים, המוח ורקמות השומן ואף עשויה להפחית את הסיכון למחלות. קבוצת חוקרים מאוניברסיטת אילינוי מעלה כעת סיבה טובה נוספת לעסוק בפעילות גופנית: מתברר שהיא יכולה להשפיע לטובה גם על חיידקי המעי. בשני מאמרים שפרסמו לאחרונה הם מצאו כי השינויים שחלו אצל חיידקי המעי בעקבות פעילות גופנית השפיעו לטובה על תהליכים פיזיולוגיים בגוף הפונדקאי, ובכלל זה בחילוף החומרים, במערכת החיסון ובהתנהגות.

 

במחקר הראשון חוקרים מאוניברסיטת אילינוי השתילו אצל עכברים חסרי חיידקי מעי דגימות צואה שנאספו מעכברים שהיו פעילים מבחינה גופנית ומעכברים שלא התאפשרה להם פעילות גופנית. נמצא כי הרכב חיידקי המעי היה שונה לחלוטין בין קבוצת העכברים הפעילים לבין הקבוצה הלא-פעילה. חיידקי המעי של הקבוצה הפעילה יצרו אצל הפונדקאים שינויים במבנה המעי, עיכבו שם תהליכים דלקתיים ושיפרו את ניצול האנרגיה מהמזון.

 

בנוסף נמצאו הבדלים בין התגובות החיסוניות של העכברים המושתלים משתי הקבוצות לחומרים גורמי דלקת במעי הגס. עכברים שהושתלה בהם צואה מתורמים פעילים גופנית החלימו טוב יותר מהדלקת ואף היו רגישים פחות לחומר מעורר הדלקת. כלומר השינויים שחוללה הפעילות הגופנית באוכלוסיית חיידקי המעי שירתו היטב את הפונדקאי שלהם.

 

 

 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר בת חן וולף

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007