הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כיצד רחרוח חולצת בן הזוג מונעת מתח ודיכאון?
11.1.18

 

מחקר שנערך ב- University of British Columbia שבוונקובר, קנדה, מצא כי ריחו של בן הזוג עשוי להשפיע באופן מרגיע על בת הזוג, בעוד שריחו של אדם זר עשוי להפעיל במוח סיגנל הפוך.

 

במסגרת המחקר נבדקו 96 זוגות הטרוסקסואלים. הגברים נתבקשו ללבוש חולצה נקייה למשך יום אחד ולא להשתמש בדאודורנט או במוצרי קוסמטיקה ריחניים אחרים, לעשן, או לאכול מזונות העשויים להשפיע על ריח הגוף.

 

לאחר 24 שעות, החולצות הוקפאו על מנת לוודא כי ריחם יישמר על הבגדים.

 

לאחר מכן נתבקשו הנשים להריח באופן אקראי חולצות שלא נלבשו, חולצה שנלבשה על ידי בן זוגן, או חולצה שנלבשה על ידי אדם זר.

 

על מנת להעלות את רמת הסטרס של הנשים הן הועברו ראיון עבודה מדומה ונתבקשו לפתור בעיות במתמטיקה. רמת הסטרס נבדקה באמצעות שאלונים. כמו כן נאספו דגימות רוק על מנת לבדוק את רמת הקורטיזול של הנשים.

החוקרים מצאו כי הנשים שהריחו את החולצה המשומשת של בן זוגן, הדגימו רמות נמוכות יותר של סרטס הן לפני מבחני הסטרס (הציפייה למתח) והן אחריהם (ההחלמה מהמתח).

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007