הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתלים בשדיים מגבירים את הסיכון לסוג נדיר של לימפומה
11.1.18

 

נשים שקיבלו שתלים בשדיים עומדות בפני סיכון מוגבר ללקות ב- (anaplastic large-cell lymphoma (ALCL של השד, זאת בהשוואה לנשים ללא שתלים בשדיים, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- JAMA Oncology. אף על פי כן, צוין כי הסיכון האבסולוטי הינו "נמוך מאוד".

 

המחקר ההולנדי כלל 43 נשים שאובחנו עם ALCL בין השנים 1990-2016. מהללו, ל- 32 היה שתל מסיליקון בשד אחד (לרוב macrotextured), כאשר בממוצע חלפו 13 שנים בין ההשתלה והאבחנה.
 
באותה תקופה, מבין כ- 150 נשים שהיוו את קבוצת הביקורת ולקו בסוגים אחרים של לימפומה בשדיים, רק אישה אחת הציגה שתל בשד הנגוע בלימפומה.
 

בגיל 50, הסיכון המצטבר ל- ALCL בשד בקרב נשים עם שתלים הוערך בכ- 29 מקרים פר מיליון נשים. בגיל 70, הסיכון גדל ל- 82 פר מיליון. כמעט 7000 נשים יצטרכו לקבל שתלים על מנת שיגרם מקרה אחד של ALCL בשד, טרם גיל 75, סיכמו החוקרים.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007