הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת חומצה פולית ומולטי-ויטמינים בהיריון מפחיתה את הסיכון לאוטיזם
7.1.18

 

נטילת מולטי-ויטמינים או תוספים של חומצה פולית לפני או במהלך ההיריון מפחיתה את הסיכון לאוטיזם של היילוד, אלו ממצאיו של מחקר תצפית שפורסם ב- JAMA Psychiatry.

 

במסגרת המחקר הישראלי, נבדקה נטילת תוספים במהלך 9 החודשים שלפני ההיריון ובמהלך ההיריון בקרב כ- 27,000 אמהות. מבין 45,000 הילודים, 1% אובחנו עם הפרעות על הספקטרום האוטיסטי.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי הסיכון לאוטיזם נמוך יותר בקרב ילדים שנולדו לאמהות שנטלו תוספים של חומצה פולית ו/או מולטי-ויטמינים לפני ההיריון (relative risk, 0.39) ובמהלך ההיריון (RR, 0.27), בהשוואה לנשים שלא נטלו תוספים. התוצאות היו דומות כאשר נבדקה נטילה של חומצה פולית ומולטי-ויטמינים בנפרד.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007