הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לרפא סרטן בעזרת תאי זרע
4.1.18

 

מכל הפיתוחים הקיימים כיום לטיפול בחולי סרטן, זה אולי אחד הרעיונות המוזרים יותר. אבל במחשבה מעמיקה זה דווקא נשמע הגיוני: אם תאי זרע מסוגלים להחדיר חומר גנטי לביציות, למה שלא נרתום אותם להחדרת תרופות כימותרפיות לתאי סרטן?

 

טיפולים כימותרפיים נגד גידולים סרטניים כרוכים בבעיות רבות. החומרים שנועדו להשמיד את תאי הסרטן פוגעים גם באיברים אחרים, מתקשים להגיע לעומק רקמת המטרה והריכוז היעיל שלהם יורד עקב דילול החומר בנוזלי הגוף. כל אלה מפחיתים את יעילות הטיפול וגורמים לתופעות לוואי קשות.

 

חוקרים מנסים היום למצוא דרכים ישירות יותר להעביר את התרופה הכימותרפית ישירות לגידול בלי שתעבור קודם ברקמות בריאות ותהרוס אותן. משתמשים לשם כך בתאי גזע מהונדסים, בננו-חלקיקים ואפילו בחיידקים, וכעת מציעים חוקרים גם פתרון יצירתי במיוחד: תאי זרע.


 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת יעל גרופר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007