הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Meta-Analysis: תוספים של סידן וויטמין D לא מונעים שברים בקרב מבוגרים החיים במסגרת קהילתית
4.1.18

 

תוספים של סידן וויטמין D – ביחד או לחוד – אינם מפחיתים את הסיכון לשברים בקרב מבוגרים החיים במסגרת קהילתית, אלו מסקנותיה של meta-analysis שפורסמה בכתב העת JAMA.

 

הניתוח כלל 33 מחקרים שהשוו נטילת תוספים עם נטילת פלסבו בקרב כ- 50,000 מבוגרים מגיל 50 ומעלה. סה"כ, לא סידן ולא ויטמין D, הפחיתו באופן מובהק סטטיסטית את הסיכונים לשברים בירך, בחוליות עמוד השדרה, לשברים לא בעמוד השדרה או לשברים באופן כללי. התוצאות לא הושפעו ממין, מינון התוספים, או הרמות בסרום של ויטמיןD בתחילת המחקר.

ממצאים דומים נצפו גם על רקע נטילת שילוב של ויטמיןD וסידן.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007