הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תאים מלאכותיים לטיפול בסוכרת
31.12.17

 

האם התקווה הבאה לטיפול בסוכרת תגיע מתאים מלאכותיים מעשה ידי אדם, שיושתלו בגופנו וישחררו אינסולין בזמן אמת בהתאם לרמות הסוכר בדם? לפי מחקר שפורסם בכתב העת Nature, זה בדיוק מה שצפוי לקרות.

 

אצל אנשים בריאים, תאי הבטא בלבלב הם אלה שאחראים על הפרשת אינסולין – ההורמון שמבקר את רמת הסוכר בדם. התאים חשים את רמות הסוכר בדם ומפעילים שרשרת אירועים המובילה בסופו של דבר להפרשת האינסולין האגור בהם לזרם הדם, כדי שיסייע לכניסת הסוכר לתאי הגוף. שיבוש בפעילות תאי הבטא, או הריסתם, יובילו להתפתחות סוכרת. משפחת מחלות הסוכרת משפיעה כיום על כ-415 מיליון אנשים בכל רחבי העולם ויש לה השלכות קשות מאוד על חיי החולים.


 

לידיעה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר בת חן וולף

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007