הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חיידקים מסוגלים לרכוש עמידות גם בעקבות תחרות עם זנים אחרים
31.12.17

 

חיידקים מסוגלים לפתח עמידות לא רק לאחר חשיפה לאנטיביוטיקה אלא גם כתוצאה מתחרות עם חיידקים אחרים אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Cell. עורכי המחקר הנוכחי הצליחו להדגים כי חיידקים מסוימים מסוגלים להפריש קוקטייל רעיל שביכולתו לפגוע ולחסל את המתחרים שלהם. ולאחר מכן, באמצעות קליטה של החומר הגנטי ששוחרר מהחיידקים המתים, חומר העשוי להכיל תכונות לעמידות, התאים הטורפים למעשה רוכשים תכונות גנטיות חדשות של עמידות.

 

הפתוגנים בעלי היכולות הללו מהווים בעיה מרכזית בבתי החולים, שם חשיפתם לפתוגנים בעלי תכונות עמידות לאנטיביוטיקה עשויה להקנות להם עמידות לסוגים רבים של תרופות אנטיביוטיות וכתוצאה לעורר זיהומים עשויים להפוך לקטלניים.

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007