הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עגבניות עשויות לשקם את הנזק שנגרם לריאות מעישון
31.12.17

 

בשנת 2002, ענו מבוגרים משלוש מדינות שהשתתפו ב- European Community Respiratory Health Survey (ECRHS) על שאלונים (food frequency questionnaires (FFQ)) ועברו בדיקות ספירומטריה - forced expiratory volume in 1 s (FEV1) ו- forced vital capacity (FVC). לאחר 10 שנים בוצעו הבדיקות שוב.

 

סה"כ השתתפו במחקר 680 מבוגרים (בגיל 43.8±6.6 בתחילת המחקר). נמצא כי כל עלייה של tertile בצריכת התפוחים או הבננות האטה ב- 3.59 mL·year−1 וב- 3.69 mL·year−1 את ההידרדרות ב- FEV1 וב- FVC, בהתאמה. צריכת עגבניות נמצאה קשורה עם האטת ההחמרה ב- FVC (4.5 mL·year−1). אך לאחר תקנון נמצא כי רק הקשר לצריכת העגבניות היה מובהק סטטיסטית.

 

ניתוח של תתי קבוצות הראה כי צריכת תפוחים, בננות ועגבניות מאיטה את ההידרדרות ב- FVC בקרב מעשנים לשעבר.

החוקרים סיכמו: צריכה של פירות ועגבניות עשויה להאט את ההידרדרות בפעילות הריאות בקרב מבוגרים, בעיקר מעשנים לשעבר.

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007