הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הצעת חוק מבקשת לאפשר למי שאינו רופא להתמנות למנהל בית חולים
28.12.17

 

הצעת חוק שהגישה באחרונה חברת הכנסת רויטל סויד (המחנה הציוני) מציעה לשנות את פקודת בריאות העם, כך שייקבע כי משרת מנהל בית חולים לא תיוחד רק לרופאים.


באפריל סגר בג"ץ את הדלת בפני איריס לוונשטיין, מנהלת קרן המחקרים בבית החולים וולפסון, שביקשה להתמודד על תפקיד מנהל בית החולים. לוונשטיין הגישה עתירה בדרישה כי יתאפשר לה להתמודד במכרז. אחרי סאגה שנמשכה חודשים ארוכים והסעירה את מערכת הבריאות, פסקו שופטי בג"ץ כי משרד הבריאות לא חרג מסמכותו באופן בלתי־סביר כשהגביל את המכרז לרופאים בלבד.

 

מי שקיווה כי פסק הדין ייכנס לעובי הקורה ויבחן לעומק את השאלה אם אדם שאינו רופא ראוי לנהל בית חולים בישראל — התבדה. פסק הדין נמנע מהדיון בסוגיה עצמה, והתמקד בשאלת הסמכות של משרד הבריאות. לוונשטיין, שנתמכה על ידי עשרות רופאים בבית החולים, על ידי המנהל היוצא ועל ידי מנהלים בכירים נוספים במערכת הבריאות, לא עשתה היסטוריה, ולא הפכה ל"אליס מילר" (אישה שמאבקה הביא לפתיחת קורסי הטיס בחיל האוויר לנשים) של מערכת הבריאות.

 

 


לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת רוני לינדר-גנץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007