הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מדוע מחסור בשעות שינה משפיע על כל אחד באופן שונה?
28.12.17

 

מחסור בשעות שינה הינו בעיה עולמית הגורמת לתאונות, תמותה ובזבוז משאבים עקב ירידה בפריון העבודה. אך ההשפעה של היעדר שעות שינה על היכולת לקבל החלטות ולבצען עדיין מוערכת בחסר הן על ידי כלל האוכלוסייה והן על ידי הקהילה המדעית. ההשפעות השליליות של היעדר שינה לרוב מיוחסות לירידה בריכוז, אך הנ"ל אינו מסביר בעיות רבות המתלוות לתופעה.

 

עורכי המחקר המעבדתי הנוכחי הצליחו להראות כי אנשים הסובלים מהיעדר שינה מסוגלים לשמור ולעבד מידע ואף להגיב לו כראוי, אך כי הם מציגים יעילות מופחתת במניעת טעויות הנגרמות על ידי תגובות מנוגדות. יתר על כן, כאשר סביבת העבודה דורשת גמישות, התפקוד על רקע היעדר שעות שינה נפגע באופן דרמטי. החוקרים אף מצאו כי הפגיעה בגמישות המחשבתית הייתה קשורה לשינויים ברמתם של סמנים גנטיים שונים.

 

הממצאים הללו מסייעים להסביר מדוע מחסור בשינה משפיע על היכולת הביצועית, באופן שאינו קשור ישירות לפגיעה בדריכות או בתשומת הלב.

 

 

  

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007