הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"עזות מצח": קרב המדענים על תרופת המיליארדים לסרטן הדם
26.12.17

 

בשבועות שלאחר מכירת קייט פארמה לגילעד תמורת 11.9 מיליארד דולר, התראיינו כמה מהדמויות הבולטות מאחורי העסקה ותיארו מערכת יחסים של ידידות והערכה הדדית בין האחראים לטכנולוגיה פורצת הדרך של קייט לטיפול בסרטן הדם. האידיליה הזאת נסדקה בספטמבר השנה, כאשר פרופ' גדעון גרוס הגיש המרצת פתיחה (הליך משפטי מקוצר) וביקש להוציא צו מניעה זמני שיאסור על פרופ' זליג אשחר למכור 15% מהאופציות שקיבל למניות קייט פארמה.

 

פרופ' גרוס היה חלק מצוות של ארבעה חוקרים שעמדו מאחורי התיאוריה המדעית בבסיס פיתוח הטכנולוגיה. בהמרצת הפתיחה טען גרוס שפרופ' אשחר, לשעבר ראש המחלקה לאימונולוגיה במכון ויצמן (שהוביל את פיתוח הטכנולוגיה), מעל באמונו כשהפר התחייבות שלו להעביר לו את חלקו בתמלוגים שקיבל ואף העלים ממנו מידע בנושא. לדבריו, רק בעקבות הפרסומים על העסקה גילה שפרופ' אשחר קיבל מקייט פארמה 403 אלף אופציות למניות במחיר מימוש של 70 סנט למניה. על-פי עסקת המכירה, שווי האופציות שקיבל הוא 72 מיליון דולר.

 


לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת יורם גביזון

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007