הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא מנגנון מפתח בפתוגנזה של סרטן שד אגרסיבי
26.12.17

 

מחקר חדש מצא מנגנון מולקולארי המסביר מדוע סוגים מסוימים של סרטן השד אגרסיביים יותר ועמידים יותר לטיפול, בהשוואה לאחרים. הממצאים החדשים עשויים להוביל לפיתוחן של אסטרטגיות לטיפול ולמניעה.

 

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי הביטוי של חלבון ספציפי בשם Numb משפיע על מידת האגרסיביות של סרטן השד, וזאת באמצעות המניעה של הרס החלבון p53 המדכא את הגידול.

 

במסגרת המחקר הנוכחי מצאו החוקרים מהו המנגנון המולקולארי באמצעותו Numb חוסם את החלבון Mdm2 (ולכן מאפשר ל- p53 לשמור על רמתו הגבוהה).

 

ל- Numb ארבעה וריאנטים שונים (isoforms) כאשר רק 1 ו- 2 יכולים לחסום את החלבון Mdm2.


החוקרים גילו כי בגידולים מסוימים האיזופורמים 1 ו- 2 נמוכים ולכן p53 נמוך אף הוא.

כאשר נבדקו 890 חולות בסרטן השד נמצא קשר מובהק בין רמות נמוכות של האיזופורמים 1 ו- 2 והסיכון לסרטן שד אגרסיבי.

 

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007