הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכה שבועית של דגים משפרת את איכות השינה וה- IQ
26.12.17

 

צריכת דגים, לפחות פעם בשבוע, משפרת את איכות השינה וה- IQ בקרב ילדים, כך מדווח כתב העת Scientific Reports.

החוקרים מצאו כי ילדים בגילאים 9-11 שנים שאכלו דגים לפחות פעם בשבוע, השיגו ציונים גבוהים יותר במבחני ה- IQ ונהנו מאיכות שינה משופרת, זאת בהשוואה לילדים שאכלו דגים בתדירות נמוכה יותר.

 

השערת החוקרים הייתה כי חומצת השומן אומגה-3 המצויה בדגים היא האחראית ליתרונות הללו, על מנת לבדוק את השערתם הם בדקו את צריכת הדגים בקרב 541 ילדים מסין שדיווחו על הדיאטה שלהם באמצעות שאלונים. הילדים עברו מבחני אינטליגנציה והוריהם דיווחו על הרגלי השינה שלהם.

 

החוקרים מצאו כי בהשוואה לילדים שאכלו דגים "לעיתים רחוקות" או "אף פעם", ילדים שאכלו דגים לפחות פעם בשבוע השיגו ציונים גבוהים ב- 4.8 נקודות במבחני ה- IQ, כמו גם סבלו פחות מהפרעות בשנת הלילה, נתון שלדברי החוקרים מעיד על "איכות שינה טובה יותר."

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007