הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר חדש תומך בשימוש באנטיביוטיקה הפועלת בטווח צר עבור ילדים עם זיהומים חריפים בדרכי הנשימה
24.12.17

 

אנטיביוטיקה הפועלת על טווח רחב של חיידקים – הנרשמת יותר ויותר עבור ילדים עם זיהומים חריפים בדרכי הנשימה – אינה יעילה יותר מאנטיביוטיקה הפועלת על טווח צר של חיידקים ואף עשויה להוביל ליותר תופעות בלתי רצויות, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

בהתבסס על רשומות רפואיות אלקטרוניות מ- 31 מרכזים לרפואת ילדים מארה"ב, זיהו החוקרים מעל ל- 30,000 ילדים בגילאים 6 חודשים עד 12 שנים שאובחנו עם זיהומים חריפים בדרכי הנשימה (otitis media, דלקת גרון הקשורה לסטרפטוקוקוס A, או סינוסיטיס) וקיבלו מרשמים לאנטיביוטיקה פומית. כ- 15% קיבלו מרשמים לאנטיביוטיקה עם טווח פעולה רחב (לדוגמא, amoxicillin-clavulanate, cephalosporins) והשאר קיבלו מרשמים לאנטיביוטיקה בעלת טווח פעולה צר (penicillin, amoxicillin).

 

לאחר 14 ימים, נצפה שיעור כישלונות טיפוליים דומה בקרב שתי הקבוצות (כ- 3%), בעוד ששיעור התופעות הבלתי רצויות היה גבוה יותר בקרב המטופלים מקבוצת האנטיביוטיקה רחבת הטווח (3.7% מול 2.7%). איכות החיים של הילד הייתה פחות טובה בקרב המטופלים באנטיביוטיקה רחבת הטווח.

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007