הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קפיצה של 20% במניה היא רק בונוס להישג הרפואי של השתלת שתל עצם
21.12.17

מניית בונוס ביוגרופ ניתרה אתמול ב–20% לשווי חברה של 419 מיליון שקל — לאחר שהציגה פריצת דרך טכנולוגית. בונוס ביוגרופ דיווחה כי שלשום הושתל בראשונה בעולם בעצם שוק רגלו של מטופל, שסבל מחוסר עצם קריטי, שתל עצם מתוצרתה. השתל גודל מחוץ לגופו של המטופל על בסיס תאי רקמה שומנית שנלקחה מגופו.

 

הניתוח נערך בעצם רגלו של מטופל בבית החולים העמק בעפולה, לאחר שני ניתוחים שבוצעו בו, במטרה לאחות את עצם שוק רגלו. בניתוחים אלה נעשה שימוש בהתקן מתכת לחיבור חלקי העצם של שוק הרגל, אך גם לאחריהם נותר חסר משמעותי בעצם שוק הרגל, שלא איפשר איחוי מלא של השבר, הגביל את השימוש ברגל, ועורר חשש לריסוק שארית העצם.

 

ד"ר שי מריצקי, מייסד החברה ומנכ"לה, הסביר שהשתלת שתל עצם בהזרקה מתוצרת בונוס עשתה שימוש בטכנולוגיה שפיתחה החברה לגידול רקמה חיה אנושית מחוץ לגוף בביוריאקטור, שמדמה את המערכת הביולוגית. באמצעות הטכנולוגיה מוגנת הפטנט שפיתחה בונוס, מפרידים את רקמת השומן לתאים המרכיבים אותה, שעוברים מיון לסוגיהם השונים: שומן, סחוס, עצם וכלי דם. לאחר שזורקים את התאים שמייצרים שומן, אוספים את התאים הנדרשים לייצור עצם אנושית, מניחים אותם על נשא, ובתהליך שאורך שבועיים מייצרים שתל עצם בהזרקה, שעשוי מגרגרי עצם זעירים, ומזריקים אותם לאזור החסר.

 

 

 


לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת יורם גביזון

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007