הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקות סקר להערכת הסיכון לשברים עשויות להפחית את שיעור ההיארעות של שברים מסוימים
21.12.17

 

תוכנית לבדיקות סקר להערכת הסיכון לשברים מפחיתה את שיעור ההיארעות של שברים בירך בקרב נשים מבוגרות, אך לא את הסיכון הכללי להיארעות שברים, כך מצא מחקר שפורסם ב- Lancet .

 

במסגרת המחקר הבריטי חולקו בצורה אקראית מעל ל- 12,000 נשים בגילאים 70-85 לעבור בדיקות סקר באמצעות ה- Fracture Risk Assessment Tool (FRAX) או לטיפול המקובל. כאשר ציון FRAX המעיד על סיכון גבוה לשברים בירך, לווה בהזמנה לבדיקת dual-energy X-ray absorptiometry scan ולאחר מכן בקבלת החלטה טיפולית. לאחר שנה, תועד שיעור גבוה יותר של מרשמים לתרופות לאוסטיאופורוזיס בקרב הקבוצה שעברה את בדיקות הסקר (15% מול 4%).

 

לאורך חמש שנות המעקב, שיעור השברים האוסטיאופורוטיים, מטרת המחקר העיקרית, היה כ- 13% בקרב שתי הקבוצות. אף על פי כן, שיעור השברים בירך היה נמוך באופן מובהק בקרב הקבוצה שעברה את בדיקות הסקר (2.6% מול 3.5%). החוקרים העריכו כי 111 נשים יצטרכו לעבור בדיקת סקר לצורך מניעה של שבר אחד בירך.

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007