הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אין "פתרון קסם" למניעת דמנציה בגיל המבוגר
21.12.17

 

לא קיים "פתרון קסם" למניעת דמנציה בגיל המבוגר כך עולה מארבעה מחקרים שבחנו אסטרטגיות למניעה בקרב מבוגרים ללא דמנציה.

 

להלן עיקרי הממצאים:

 

• פעילות גופנית - הראיות המדעיות לא היו מספיקות על מנת לקבוע כי התערבות מבוססת מרכיב אחד – לדוגמא, אימון אירובי – משפרת את היכולת הקוגניטיבית או מונעת דמנציה בקרב מבוגרים ללא פגיעה קוגניטיבית. התערבות מבוססת מספר מרכיבים (אימון גופני, דיאטה ואימון קוגניטיבי) משפרת את תוצאותיהם של מבחנים קוגניטיביים, אך הראיות היו באיכות נמוכה.


• טיפול תרופתי: הראיות המדעיות לא תמכו בטיפול באף אחת מהתרופות הבאות למניעת דעיכה קוגניטיבית בקרב מבוגרים עם קוגניציה נורמאלית או פגיעה קוגניטיבית קלה: תרופות להורדת לחץ הדם, סטטינים, nonsteroidal anti-inflammatory drugs, אספירין, תרופות לטיפול בסוכרת, או cholinesterase inhibitors.


• תוספים ללא מרשם רופא: הראיות המדעיות לא היו מספיקות על מנת להמליץ על שימוש בתוספים הנמכרים ללא מרשם רופא ובהם, חומצות שומן אומגה-3, ginkgo biloba, ויטמין B, ויטמין D, סידן, beta-carotene ומולטי ויטמינים.


• אימון קוגניטיבי: אימון קוגניטיבי שיפר במידת מה את הביצועים אך ורק באזורים שאומנו (כגון מהירות העיבוד). הראיות אינן מספיקות על מנת לקבוע כי האימון מאט או מונע הידרדרות קוגניטיבית.

 

לידיעה מספר 1 >>


לידיעה מספר 2 >>


לידיעה מספר 3 >>


לידיעה מספר 4 >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007