הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בג"ץ לא יחייב מימון תרופה ל-SMA ב-2 מיליון שקל לילד
19.12.17

 

בג"ץ דחה ביום חמישי את עתירת הורי הילדים החולים ב-SMA נגד משרדי הבריאות והאוצר, בדרישה למימון דחוף של התרופה ספינרזה עבור 80 ילדים. ההורים ביקשו לקבל את המימון עוד לפני תום דיוני ועדת סל התרופות שמתקיימים בימים אלה, וצפויים להסתיים עד סוף החודש.

 

שופטי בג"ץ יצחק עמית, דפנה ברק ארז ויוסף אלרון, קבעו כי "ליבנו - כליבם של רבים אחרים - יוצא אל העותרים ואל הילדים החולים בפרט". עם זאת, הם הוסיפו כי "יש לאפשר לוועדת הסל למצות את דיוניה, ואיננו רואים מקום להקדים ולהתערב בהליך הבחינה המקצועי שנערך על ידה".

 

בין הנימוקים לדחיית העתירה ציינו השופטים את העובדה שמשרד הבריאות הגיע להבנות עם חברת התרופות ביוג'ן (המיוצגת בישראל על ידי מדיסון) למימון של "טיפולי חמלה" בילדים החולים ביותר בקבוצה, לתקופת הביניים שעד להחלטת ועדת הסל. השופטים העירו כי "ככלל, תרופות חיונית צריכות להינתן במתכונת של זכות ולא של חסד", אך הדגישו כי "התרשמנו כי אכן נעשה מאמץ לסייע לילדים החולים במישור זה".

 


לכתבה בדה מרקר >>

 

 

מאת רוני לינדר-גנץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007