הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופה נפוצה לטיפול ביתר לחץ דם מגבירה את הסיכון לסרטן העור
10.12.17

 

האם קיים קשר בין Hydrochlorothiazide אחת מהתרופות הנפוצות ביותר לטיפול ביתר לחץ דם בארה"ב ובמערב אירופה וסרטן השפתיים?

 

על מנת לבדוק האם קיים קשר בין שימוש ב- hydrochlorothiazide וסיכון מוגבר ל- (basal cell carcinoma (BCC ו- (squamous cell carcinoma (SCC נותחו רשומות מדנמרק וחושבו יחסי הסיכויים להיארעות BCC ו- SCC על רקע טיפול ב- hydrochlorothiazide.

 

נמצא קשר מובהק בין שימוש מוגבר ב- (hydrochlorothiazide (≥50,000 mg ויחס סיכויים של 1.29 להיארעות BCC ו- 3.98 להיארעות SCC, כאשר הקשר הנצפה היה של מנה-תגובה. לא נמצא קשר דומה על רקע שימוש בתרופות משתנות אחרות או תרופות אחרות לטיפול ביתר לחץ דם.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007