הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקרים מה- UMMS זיהו גן הקשור למלנומה גרורתית
7.12.17

 

 

לאחרונה זוהה גן האחראי ליצירת חלבונים העשויים לסייע למלנומה לגדול ולהתפתח. התמקדות בחלבון הנ"ל עשויה לשנות את אופי הטיפולים במחלה ואף לשפר את תוצאותיהם של טיפולים קיימים המשמשים אותנו כיום.

 

הגן אותו מצאו החוקרים מה- University of Massachusetts Medical School (UMMS) שבבוסטון מקודד לחלבון הקרוי GDF6, הפעיל במהלך ההתפתחות העוברית. GDF6 מהווה חלק מקבוצה של חלבונים המכונים "פקטורי גדילה והתמיינות" המסייעים לתאים לגדול, להתמיין ולהתפתח.

 

החוקרים יצרו מודל מדגי זברה באמצעותו זיהו 374 גנים השונים בקרב דגי זברה חולי מלנומה כמו גם בקרב בני אדם החולים במחלה. לאחר ניתוח נוסף נמצא כי ל- GDF6 פוטנציאל גנטי לגרום למלנומה. ניתוח נוסף מצא כי גורם הגידול מכבה שני גנים הקרויים MITF ו- SOX9. בגוף הבריא, שני הגנים הללו מאפשרים לתאים להתבגר ולמות כחלק ממעגל החיים הנורמאלי.

 

אך כאשר שני הגנים הללו מכובים, תאי הסרטן יכולים להתחלק ולהתפשט בחופשיות

 

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007