הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

איך נראה היום שאחרי הכישלון הצורב בחברות הביומד
03.12.17

 לפני זמן לא רב סומנה אלקוברה כאחת ההנפקות הישראליות הטובות ביותר בנאסד"ק. השנה הייתה 2013, אלקוברה גייסה הון לפי שווי שוק של 82 מיליון דולר, ועוד באותה שנה זינק שווי החברה פי 3 ל-230 מיליון דולר. MDX, תרופת הדגל של חברת הביומד הקטנה, שהוקמה ב-2008 בידי ד"ר דליה מגידו ואודי גלבוע, יועדה לטיפול בהפרעות קשב ומשכה את תשומת לבם של המשקיעים, כמו גם של חברת טבע, שהשקיעה בה זמן מה.

 

הציפייה הייתה בשמיים וגם האכזבה, שנה לאחר מכן, כשאלקוברה כשלה בניסוי הקליני (שלב 3) בתרופה למבוגרים. עוד באותו היום המניה קרסה ב-60% וכעבור שבועיים השלימה צניחה של 85%. חלק מהמשקיעים ביקרו את החברה כיוון שבכותרת ההודעה לא הציגה את הניסוי ככישלון, ואף הוגשה נגדה תביעה ייצוגית בנושא. אלקוברה, אז בראשות המנכ"ל ד"ר ירון דניאלי, דיווחה כי החריגה מן הניסוי בדיעבד ארבעה חולים מקבוצת הביקורת, שלהם היו תוצאות "חיוביות באופן חריג", וכי כשמסתכלים על הנתונים בניכוי החולים הללו, מדובר בתוצאות חיוביות. כמה ימים לאחר מכן, אלקוברה הודתה כי הניסוי נכשל, אך גם טענה כי הנתונים תומכים בביצוע ניסוי שלב 3 נוסף שיוכיח כי המוצר מוצלח.

 


לכתבה בגלובס >>

 

 

מאת גלי וינרב

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007