הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תוספים של Vitamin B7 עשויים להשפיע על תוצאות בדיקות המעבדה
3.12.17

 

ה- FDA מדווח על עלייה בשיעור תופעות הלוואי ואף על מקרה מוות אחד הקשורים לתוצאות מעבדה לא מדויקות הנובעות מנטילת תוספים של (biotin (vitamin B7.

 

נוסף על תפקידו כתוסף דיאטה, biotin משמש בבדיקות מעבדה היות והוא נקשר לחלבונים מסוימים. בהתאמה, צריכת כמויות גבוהות של biotin עשויות להוביל לתוצאות מעבדה גבוהות או נמוכות במיוחד. מקרה המוות אירע עקב נטילת רמות גבוהות של biotin וכתוצאה בדיקה שגויה שהעידה על רמות נמוכות של troponin.

 

רמות גבוהות של biotin מומלצות לעיתים לחולי multiple sclerosis.
Biotin מצוי גם במולטי ויטמינים. יתר על כן, החומר קיים גם בתוספי דיאטה המתיימרים לשפר את מצב השיער, העור והציפורניים, והללו עשויים להכיל עד פי 650 הכמות היומית המומלצת של החומר.

 

יש ליידע את המעבדות במקרים בהם המטופל נוטל biotin. במקרים בהם תוצאות הבדיקה אינן תואמות את המצב הקליני של המטופל, יש לשקול האם biotin עשוי היה להשפיע על התוצאה.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007